W Gdańsku, przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta – al. Grunwaldzkiej, powstaje nowoczesna Galeria Wnętrz City Meble. Będzie to największa w Polsce Północnej Galeria Mebli i Wyposażenia Wnętrz.

Już od czasów przedwojennych miejsce to związane było z branżą meblową. Mieściły się tu zakłady meblarskie Oikos oraz wytwórnia parkietów Ernsta. Po wojnie powstała tu Gdańska Fabryka Mebli, a w latach 90 centrum meblowe Top Shopping.

Obecny właściciel, spółka City Pro, podjął działania w celu wykorzystania potencjału tego miejsca. W wyniku przebudowy powstaje obiekt o wyrazistej elewacji, funkcjonalnym wnętrzu, jak również ciekawej aranżacji powierzchni wspólnych. Właściciel stworzył unikalną ofertę kładąc nacisk na odpowiedni dobór marek i najemców. Na powierzchni ponad 20 tys. mmiejsce znajdzie ok. 100 lokali, gdzie w jednym miejscu klient znajdzie wszystko co niezbędne zarówno podczas remontu, jak i aranżacji wnętrz. Do najemców dołączą m.in. KLER, Primavera Furniture, Novelle, Dla Spania, Selene, Hever, Senpo, Top Materace 24, PS3 Studio, ABC Łazienki, This Is Wood, Kupper Glass, Luxprint, Evander Beton, Grant, Aredo, PS3 Studio, Studio Kuchenne Orzech. Poza obiektami handlowymi, otwarte zostaną również kawiarnie i restauracje.

Galeria Wnętrz City Meble to połączenie funkcji centrum handlowego z tzw. Strefą Inspiracji, pełniącą funkcję twórczej przestrzeni dla projektantów i architektów, jak również miejsce wydarzeń cyklicznych, warsztatów i spotkań biznesowych.

Niewątpliwym atutem obiektu jest lokalizacja. Bezpośrednie sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej – autobus, tramwaj, SKM, PKM. Na terenie obiektu dostępnych będzie ok. 300 miejsc parkingowych oraz wydzielone i dozorowane parkingi rowerowe. Otwarcie w pełnym wymiarze Galerii Wnętrz City Meble planowane jest na I kwartał 2017r.

Źródło: City Meble